Борусия (Дортмунд) победи Шпортфройнде Лоте с 3:0

Грандът не допусна изненада за Купата на Германия

7 годиниФутбол 8 Телевизия Евроком

Борусия (Дортмунд) се класирана на полуфиналите за Купата на Германия. „Жълто-черните” победиха третодивизионния Шпортфройнде Лоте с 3:0 в четвъртфинал, който бе отложен с почти две седмици заради обилния сняг, който покри стадиончето на домакините.
Лоте отпадна от турнира, но заслужи овации с представянето си. Тимът отстрани последователно Вердер (Бремен), Байер (Леверкузен) и Мюнхен 1860.
Срещу Дортмунд  Шпортфройнде издържа без да допусне гол цяло полувреме. Съпротивата на домакините обаче беше сломена в 58-ата минута, когато Кристиан Пулишич откри след асистенция на Усман Дембеле.
В 66-ата минута с шут от воле Андре Шюрле покачи на 0:2. Крайното 0:3 оформи Марсел Шмелцер от пряк свободен удар.
На полуфинала Борусия ще се изправи срещу Байерн на 25 април в Мюнхен. В другия полуфинал се срещат Борусия Мьонхенгладбах и Айнтрахт (Франкфурт).