Борусия (Дортмунд) победи Вердер с 2:1

Вестфалци надвиха Вердер и два кръга преди края на първия полусезон имат 9 точки аванс

Борусия (Дортмунд) победи гостуващия Вердер с 2:1 в среща от 15-ия кръг и ще зимува на върха в Бундеслигата, след като два кръга преди края на първия полусезон има 9 точки аванс пред Борусия (Мьонхенгладбах) и шампиона Байерн. Бившият футболист на „жълто-черните“ Нури Шахин стартира в халфовата линия на тима от Бремен.
Испанският голмайстор Пако Алкасер (19) беше точен за 1:0, като попадението му бе зачетено след намесата на ВАР, след като първо бе отменено заради засада. За Алкасер това беше 11-и гол с 12 изстрела в очертания на вратата в Бундеслигата този сезон.
Марко Ройс (27) удвои аванса на домакините след асистенция на Джейдън Санчо. Пет минути след това вратарят на домакините отрази шут на Мьовалд, но нямаше какво да стори при прехвърлящия удар на Макс Круза (35), разписал се за 2:1.
Съперниците продължиха да атакуват активно и имаше множество пропуски пред двете врати. В добавеното време на първото полувреме Томас Дилейни спаси сигурен гол за гостите, след като фаулира Харник и получи само жълт картон.
След почивката вратарите продължиха да бъдат главни действащи лица, демонстрирайки класа с прекрасни спасявания. В 48-ата минута Иржи Павленка отрази удари на Ройс и Санчо при добавката, а след още 20 минути направи още две спасявания.
Накрая гостите бяха близо до изравняване, но пак Мьовалд не успя да се разпише. В добавеното време и вратарят Павленка се включи в атака без успех, а трети гол на домакините не бе зачетен след допитване с ВАР заради засада на Марио Гьотце.
След успеха си Дортмунд е убедителен лидер с 39 точки и без загуба до момента - 12 победи и 3 равенства, а Вердер е девети с 21.