Борусия (Дортмунд) победи Волфсбург с  3:0

"Жълто-черните" разбиха като гости Волфсбург с 3:0

Борусия Дортмунд започна по превъзходен начин новия сезон в Бундеслигата, след като разби на пух и прах с 3:0 Волфсбург при гостуването си на "Фолксваген Арена".Това е и пета поредна победа на рурците над този противник в преките мачове между двата тима. Гостите бяха без цели осем футболисти за този мач, като сред тях е и една от големите звезди на отбора Дембеле, който е отстранен от първия отбор заради цялата сага около преминаването му в Барселона.Въпреки това обаче отборът успя да покаже много добър футбол и да стигне до успеха в мача.Пулишич откри за гостите в 22-ата минута, а пет след това Бартра увеличи аванса на Борусия.В 60-ата минута точен бе Обамеянг, който оформи крайния резултат в мача.