Борусия (Мьонхенгладбах) надви Волфсбург с 3:0

Мьонхенгладбах разбиха „вълците”от Волфсбург

Борусия (Мьонхенгладбах) размаза у дома Волфсбург с класиката 3:0 в среща от 31-ия кръг на германската Бундеслига и запази надеждите си за участие в европейските клубни турнири.
Още в 8-ата минута Ларс Щиндъл даде преднина на домакините, а в 35-ата минута бразилецът Рафаел удвои аванса им. Минута преди почивката Кристоф Крамер вкара трети гол за „жребчетата”, които продължиха до доминират и през втората част. До други попадения обаче така и не се стигна в нито една от двете врати.
След успеха си Мьонхенгладбах е осми с 43 точки и на три от шестия Хофенхайм, както и на четири от петия РазенБалшпорт Лайпциг, които не са изиграли срещите си от този кръг. Волфсбург е 14-и с 30 точки и продължава да води битка за оцеляването си в елита.