БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ)   ПОБЕДИ СЕЛТИК  С 2:0

ШОТЛАНДЦИТЕ С ПЪРВА ДОМАКИНСКА ЗАГУБА СЛЕД 21 СРЕЩИ

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Борусия (Мьонхенгладбах) победи като гост с 2:0 Селтик в двубой от груповата фаза на Шампионската лига и прекъсна серията им от 21 последователни срещи без загуба у дома. Вина и за двата гола има Коло Туре, който сгреши фатално."Детелините" доминираха през първата част, но не създадоха кой знае какви голови положения.
В 56-ата минута Туре допусна да му отнемат топката на аутлинията, след което Ларс Щиндъл откри за гостите. Защитникът искаше да гърдира топката на аутлинията, но тя му беше отнета.
В 77-ата защитникът подари топката на Андре Хан.С успеха Борусия записа първи три точки и излезе с гърди напред в битката за третото място в групата, където безспорни фаворити са Барселона и Манчестър Сити.