Борусия обърна Фиорентина

Велика победа за Мьонхенгладбах в Лига Европа

7 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Фиорентина отпадна по изключително инфарктен начин от Лига Европа. Борусия (Мьонхенгладбах) направи впечатляващ обрат във Флоренция за победата с 4:2 и вече е на осминафиналите. Виолетовите" бяха спечелили гостуването си на немска земя преди седмица с 1:0.Всичко започна перфектно за домакините. Те поведоха в 16-ата минута след гол на Никола Калинич. Хърватинът беше изведен с перфектно подаване зад защитата на Бернадески, излезе сам срещу вратаря на гостите и го преодоля за 1:0. В 29-ата защитникът на Борусия Вестергард по детински начин не уцели добре една върната назад топка, подхлъзна се на тревата, Борха Валеро открадна топката от краката му и хладнокръвно покачи на 2:0.Успокоените домакини обаче изобщо не подозираха какво ги очаква. Секунди преди почивката Херман беше съборен в пеналта на Фиорентина, а отсъдената дузпа беше реализирана от Щиндъл за 2:1. Отново той изравни, след като излезе най-съобразителен след едно меле в пеналта на „виолетовите“ – 2:2. В 55-ата минута неудържимият Щиндъл оформи своя хеттрик. Той получи пас от Хофман след триково изпълнение на фаул и от границата на наказателното поле простреля изненадания страж Астори Татарушану.
След час игра Борусия вече водеше с 4:2. След разиграване от корнер Хофман центрира пред вратата, Кристенсен надскочи задрямалата защита на Фиорентина и с глава опъна мрежата.