Ботев (Пловдив) победи Септември (София)  с 2:0

"Канарчетата" взеха трите точки от Септември

Ботев (Пловдив) победи с 2:0 като гост Септември (София) в мач от втория кръг на Първа лига. Точни на "Васил Левски" бяха Стивън Петков и Тодор Неделев. Заслужените три точки за Ботев идват след бурната седмица при "канарчетата", които с победата днес донякъде свалиха напрежението.
Сред титулярите на Септември личаха имената на двама футболисти, преминали през Ботев - румънският защитник Александру Бенга и младият халф Асен Чандъров. Избраниците на Николай Митов позволиха на гостите да ги надиграват през по-голямата част от мача, като само добрите намеси на Валентин Галев предотвратиха още по-изразителна победа на "канарчетата".
През първото полувреме Ботев доминираше и не позволи на своя противник да застраши вратата на Даниел Кайзер. Гостите атакуваха също без чисти положения до 28-ата минута, когато Стивън Петков откри резултата. Снажният защитник на Септември Аласан Диаби сгреши с изнасянето на топката, Васил Шопов му я отне и нахлу вляво в наказателното поле на домакините, като се озова сам срещу Галев, в този момент видя свободния си съотборник и му пусна отличен пас, а за Стивън Петков остана най-лесното - да вкара в опразнената врата - 0:1.
На два пъти преди почивката “жълто-черните” имаха претенции за дузпа след избутвания в наказателното поле първо на Стивън Петков при резултат 0:0, а след това и срещу Васил Шопов при 0:1.
Три минути след началото на втората част пред Неделев се откри шанс да удвои резултата. Плеймейкърът взаимодейства отлично с Балтанов, но шутира много неточно от удобна позиция. Четири минути по-късно близо до гола бе и капитанът на “жълто-черните”, но силният му удар от границата на наказателното поле профуча покрай вратата.
В 58-ата голям пропуск направи Васил Шопов. Пристигналият от Дунав играч получи пас от Неделев, но от 5-6 метра стреля в тялото на Валентин Галев.
В 64-ата минута логичното се случи и Ботев затвърди превъзходството си с втори гол. Неделев реализира хладнокръвно с десния крак след центриране отдясно на Филип Филипов - 0:2.
Четвърт час преди края Даниел Кайзер отклони в ъглов удар опасно центриране на Борис Галчев от фаул, а след изпълнението на корнера Будинов стреля с глава встрани от вратата. До края Балтанов и Неделев пропуснаха да направят успеха на Ботев класически.