Ботев (Пловдив) победи Славия с 2:1

"Канарчетата" победиха с 2:1 Славия в първия полуфинал за Купата на България

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Носителят на Купата на България - Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Славия в Коматево в първи полуфинал от турнира. Жоао Пауло и Дуде Ндонгала бяха точни за домакините, а за "белите" се разписа Иван Минчев.
Първото полувреме предложи голове, а в края на второто пък имаше изпълнения на феновете, заради които срещата дори бе спряна за кратко.
Първото полувреме започна с мощен натиск на Ботев, като още до петата минута на два пъти Стергиакис трябваше да се намесва решително, за да предотвратява сигурни голове в своята врата.
Логичното обаче се случи в 18-ата минута, когато Стефан Велков направи много груба грешка, върна много леко топката към Стергиакис, но дебнещият Жоао Пауло лесно пресече подаването и на празна врата вкара за 1:0.
След само 6 минути резултатът бе удвоен след брилянтна атака на Неделев и Ндонгала. Българският национал направи двойно с французина, след което прати топката точно на главата му. Ндонгала с хубав удар с глава прехвърли Стергиакис за 2:0.
Славия обаче успя да се върне в мача в 31-ата минута. Иван Минчев напредна, пусна към Ивайло Димитров, той му върна веднага на дъгата на наказателното поле, а от там с безпощаден удар Минчев прониза Чворович.
В началото на втората част Жоао Пауло бе много близо до втори гол, но от голлинията Велков успя да изчисти влизащата във вратата топка.
Постепенно играта се накъса, а положения пред вратите липсваха. В 83-ата минута Неделев стреля от фаул, Стергиакис изби, но топката попадна в Стивън Петков, който вкара. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада. Това обаче вбеси феновете на Ботев, а един от тях нахлу на терена. Наложи се привържениците да бъдат успокоявани от полиция и играчи. Срещата бе прекъсната за няколко минути.
До края не паднаха повече голове и финалистът ще се реши в реванша. Той е на 24 април в София.