БОТЕВ (ПЛОВДИВ) ПОБЕДИ ВЕРЕЯ (СТАРА ЗАГОРА) С 2:1

ГОСТИТЕ ПРОПУСНАХА ДУЗПА МИНУТИ ПРЕДИ КРАЯ НА СРЕЩАТА

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Ботев (Пловдив) победи Верея (Стара Загора) с 2:1 в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Тодор Неделев откри резултата с гол от дузпа в 19-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Жоао Пауло, a бразилецът удвои в 74-ата минута. Верея върна едно попадение минути по-късно с удар отблизо на Момчил Цветанов. Георги Антонов пропусна дузпа минути преди края на срещата и стреля в напречната греда. Мачът в Пловдив е без публика, но агитката на "канарчетата" е пред стадиона и създава атмосфера с бомбички и заря.
След победата Ботев се изкачи на осмо място с 21 точки, Верея с точка повече е на седмо място.