Ботев победи Верея с 1:0

Тодор Неделев реализира дузпа в добавеното време, ултрасите на гостите прекратиха за кратко мача

Ботев Пловдив постигна драматична победа с 1:0 над Верея в Стара Загора в първа 1/2-финална среща за Купата на България. Успехът за гостите донесе Тодор Неделев с гол от дузпа в 95-ата минута, за която Зафиров спъна Косоко в наказателното поле.В средата на второто полувреме пък бултрасите се опитаха да нахлуят на терена. Феновете на гостите се ядосаха на главния съдия Волен Чинков, който вдигна картон за симулация на Виана, счупиха предпазната ограда и се опитаха да слязат на игрището. Обстановката стана изключително взривоопасна, но в крайна сметка ултрасите се успокоиха, сами върнаха оградата на мястото й и двубоят се доигра.