Ботев с класика над Дунав

Жоао Пауло отбеляза нови два гола за "канарчетата"

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Ботев победи като домакин с класическото 3:0 Дунав в мач от 26-ия кръг на Първа лига. С две попадения за успеха се отчете Жоао Пауло, а един добави Тодор Неделев.
Срещата на стадион "Коматево" започна очаквано - с натиск на Ботев, който не спираше да атакува.
Още в 16-ата минута Густаво Афонсо излезе сам срещу Мартин Луков, но не успя да вкара топката в мрежата на Дунав.
Това бе и всичко по-интересно от първото полувреме, което дойде при резултат 0:0.
Втората част обаче започна вихрено за "канарчетата", които се разписаха на три пъти в рамките на 11 минути. Първо в 68-ата минута Жоао Пауло откри резултата с хубав диагонален удар, а шест минути по-късно Неделев удвои. Халфът на Ботев вкара най-красивото попадение в срещата, след като съумя да отбележи от далечна дистанция.
В 79-ата минута Пауло вкара второто си попадение в срещата. Той навлезе от крилото към наказателното поле на Дунав и с хубав шут реализира - 3:0.
До края на мача до нови попадения не се стигна, а "жълто-черните" стигнаха до триумфа с чиста мрежа.
След тази победа Ботев остава на петото място с 42 пункта, а Дунав е дванадесети с двойно по-малко - 21.