Ботев се класира за 1/2-финалите на Купата на България

Носителят на Купата на 1/2-финал в турнира

Ботев се класира за 1/2-финалите на Купата на България след гръмка победа с 5:0 над Литекс в Пловдив. "Канарчетата" продължават серията си и вече 14 мача са без загуба във всички турнири.
Стивън Петков откри резултата в 15-ата минута, а в 29-ата направи 2:0. Класическият резултат оформи Филипе Бризола в продължението на първата част. Литекс показа мускули в началото на втората част, когато Раденцов удари гредата, но десет минути по-късно гостите останаха с човек по-малко заради фаул на Иван Иванов и дузпа, която Петков превърна в гол, оформяйки хеттрика си. Тодор Неделев заби последния гол в мача в 87-ата минута, с което актуалният носител на Купата на България продължава убедително напред.
В следващите 3 дни от 17:30 часа са оставащите 1/4-финали: Етър - Славия, ЦСКА - Лудогорец и Дунав - Левски.