Ботев (Враца) победи Етър с 2:0

Ботев (Враца) спечели домакинството си срещу Етър в Монтана

Новакът този сезон Ботев (Враца) срази Етър с 2:0 на стадион „Огоста“ в Монтана в среща от петия кръг на Първа лига, записвайки втора поредна победа в елита след тази над Септември (2:1) в София. Петър Атанасов (28, 65) вкара и двете попадение, оглавявайки вече голмайсторската листа с 5 гола от началото на сезона и един повече от звездата на ЦСКА Мауридес.
Още в 3-ата минута домакините удариха греда. Петър Атанасов направи страхотен пробив и се озова очи в очи с вратаря Христо Иванов, но прати топката в лявата греда. Две минути по-късно Румен Руменов шутира от фаул и се създаде зрителна измама, че топката е влязла във вратата на Ботев, но тя всъщност се оплете в мрежата от външната страна.
Гостите владеят повече топката, а домакините разчитаха на контраатаки, при една от които Петър Атанасов изпадна в положение на засада. В 28-ата минута обаче Йордан Апостолов изведе непокрития Петър Атанасов, който със силен удар в близкия ъгъл вкара красив гол за 1:0.Десет минути по-късно домакините можеха да удвоят аванса си, но първо Христо Иванов спря голмайстора Петър Атанасов, а след това и удар на Валери Домовчийски бе блокиран.
След почивката в 60-ата минута Даниел Младенов бе изведен зад отбраната на домакините, след което подаде на Румен Руменов, който от изгодна позиция шутира над вратата. След още пет минути Атанас Фиданин центрира отдясно, а Петър Атанасов шутира от движение, но ударът му бе блокиран от Артюнин. При добавката Атанасов вкара за 2:0 с помощта и на гредата. Това бе пети негов гол от началото на сезона от общо 6 попадения на сметката на Ботев (Враца) – един автогол на Георги Стоичков от Септември.
В 82-ата минута Христо Иванов спаси вратата си от трети гол. Петър Атанасов получи топката отляво и шутира технично, но вратарят изби в корнер. Секунди след това Христо Иванов се метна в краката на Мариян Иванов и го повали, но съдията Волен Чинков не посочи бялата точка. В 83-ата минута след центриране в наказателното поле на домакините Иван Петков игра с глава и прати топката в дясната греда.
След успеха си Ботев (Враца) излезе на десето място с 6 точки преди останалите срещи от кръга. Етър е 12-и с 4 точки.