Ботев (Враца) победи Монтана с 2:1

Деян Иванов герой за измъчената победа над Монтана

6 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Ботев (Враца) победи драматично с 2:1 Монтана и си осигури директна промоция за Първа лига. Футболистите на Сашо Ангелов стигнаха трудно до успеха с гол на юношата на Левски Деян Иванов в края на срещата от последния 30-и кръг. Преотстъпеният от "Герена" защитник отбеляза в 86-ата минута и след последния съдийски сигнал във Враца ликуваха, започвайки празненствата.
Преди това Петър Атанасов откри резултата в 10-ата минута, а гостите от Монтана изравниха в 71-ата чрез Йордан Йорданов. Ако равенството се беше запазило, първи щеше да да завърши Локомотив (София), който в същото време водеше в гостуването си на Ботев (Гълъбово).
Драматичният успех над резервите на Монтана осигури шампионския трофей на Ботев (Враца) във Втора лига. Тимът спечели първенството с 64 точки, оставяйки след себе си преследвачите Локомотив (София) и Царско село. Те също спечелиха мачовете си от последния кръг - "железничарите" се наложиха с 3:2 при гостуването на Ботев (Гълъбово), а Селото надви с 2:1 Черноморец (Балчик).
Локомотив (София) завършва втори с 63 точки, колкото събра и Царско село, който остава трети в крайното класиране. Отборът от "Надежда" и оглавеният преди дни от Вили Вуцов отбор все още имат шанс за класиране в Първа лига. За Локомотив и Селото предстоят баражи, съответно срещу 12-ия и 13-ия в крайното класиране на Първа лига.