БРАЙТЪН ОГЛАВИ ЧЕМПИЪНШИП

ЧАЙКИТЕ СПЕЧЕЛИХА С 3:2 СРЕЩУ ИПСУИЧ

9 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Отборът на Брайтън се наложи с 3:2 като гост на Ипсуич и поведе в класирането в Чемпиъншип.

Казенга Луа Луа и Томер Хемед дадоха аванс от 2 гола на гостите, след като се разписаха в 10-тата и 12-тата минута.

След почивката играта на Ипсуич се промени и Фреди Сиърс намали в 54-тата на 1:2. Девет минути по-късно Дейвид МакГолдрик изравни от дузпа.

В 67-мата обаче Хемед вкара втория си гол в двубоя, давайки отново предимство на Брайтън.

До края на двубоя "чайките" успяха да задържат крехкото предимство и да продължат без загуба.

Брайтън е лидер в Чемпиъншип с 13 точки от 5 мача, а Ипсуич остава 3-ти с 10.