Брайтън победи Кристъл Палас с 2:1

„Чайките” се класираха за четвъртия кръг на ФА Къп

Брайтън победи у дома Кристъл Палас с 2:1 и се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия – ФА Къп.
Халфът Дейл Стивънс (25) вкара първия гол в срещата след пас на аржентинския защитник Езекиел Скелото и той остана единствен за първата част.
След почивката „орлите” от Лондон успяха да изравнят чрез французина Бакари Сако (69) и имаха надежди, че ще се доберат поне до преиграване. „Чайките” обаче стигнаха до успеха с късно попадение на Глен Мъри (87), който само леко докосна топката след прехвърлящ удар с глава на германеца Уве Хюнемайер и реализира срещу бившия си клуб.
На 1/16-финалите в надпреварата Брайтън ще гостува на Мидълзбро.