Бразилия победи Коста Рика с 2:0

Неймар вкара след куп пропуски и симулация за дузпа, но Коутиньо е героят на Бразилия

Бразилия постигна първа победа на Мондиал 2018, след като надделя с 2:0 над Коста Рика на "Санкт Петербург Арена" във втория си двубой от Група "Е". Успехът на "Селесао" не дойде никак лесно, като играчите на Тите стигнаха до головете едва в добавеното време. Филипе Коутиньо откри в 91-вата минута, а Неймар удвои в 97-ата, като това попадение бе под №56 за него с националната фланелка, с което той изпревари Ромарио в класацията на най-големите реализатори на Бразилия.

Голямата звезда в селекцията на Тите пропусна доста положения в хода на мача, а през второто полувреме се опита да си спечели и дузпа, която дори първоначално бе отсъдена, но след това Бьорн Кайперс отмени решението си след консултация с ВАР.