Бристъл Сити сензационно победи носител на трофея от миналия сезон Манчестър Юнайтед с 2:1

Ибрахимович вкара гол, но третият от Чемпиъншип надви "червените дяволи" с 2:1

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Бристъл Сити сензационно победи носител на трофея от миналия сезон Манчестър Юнайтед с 2:1 и се класира за 1/2-финалите на Купата на Лигата в Англия. Третият във временното класиране на Чемпиъншип пренаписва историята, тъй като е първият тим, който елиминира последователно четири елитни тима в турнира - Уотфорд, Сток Сити, Кристъл Палас и сега Манчестър Юнайтед.
Гостите удариха на два пъти гредите в първите 20 минути на „Аштън Гейт” чрез Златан Ибрахимович, който изведе „червените дяволи” с капитанската лента, и Маркъс Рашфорд. Водените от Лий Джаксън домакините играеха агресивно, но въпреки това Юнайтед владееше повече топката.
След половин час игра Бристъл Сити вкара гол, отменен правилно. Флинт застана на пътя на вратаря Серхио Ромеро, който щеше да вкара топката в игра с ръка. Магнусон и Кори Смит направиха пропуски за домакините до края на първата част.
Малко след почивката Рашфорд можеше да открие резултата от фаул от доста далечна дистанция, но вратарят Стийл успя да спаси.
Домакините разчитаха на контраатаки и поведоха с гол на Джо Брайън (51), който прати топката в горния ляв ъгъл на Ромеро след пас на Марлон Пак. Радостта на Бристъл Сити обаче бе кратка. Златан Ибрахимович (58) изравни след чудесно изпълнение на пряк свободен удар, вкарвайки първия си гол за сезона.
Срещата вървеше към продължения, когато в последните секунди от добавеното време Кори Смит (90+3) овладя топката след центриране на Мат Тейлър и шокира гостите с гол за крайното 2:1. Този резултат прати Бристъл Сити на 1/2-финалите, а Юнайтед приключи с участието си на турнира.