България отстъпи в три части от Русия на старта на Евроволей

За България най-резултатен бе Розалин Пенчев със 17 точки. Цветан соколов завърши с 12 точки.

7 годиниВолейбол 10 Телевизия Евроком

Мъжкият национален отбор по волейбол на България започна със загуба участието си на Европейското първенство 2017 в Полша. „Лъвовете“ отстъпиха на Русия с 0:3 (23:25, 20:25, 19:25 ) в първия си мач от предварителна група С, която се провежда в полския град Краков.

Селекционерът на България Пламен Константинов започна със следния състав: Георги Братоев, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Розалин Пенчев, Николай Николов, Виктор Йосифов, либеро Теодор Салпаров.

Първият гейм бе много оспорван, като „лъвовете“ за малко не успяха го спечелят. Руснаците започнаха много силно и поведоха с 8:3. Волейболистите ни обаче съумяха да излязат от положението, като стопиха пасива си и играта продължи равностойно. В решителните минути съперникът показа по-добра устойчивост и взе гейма, като поведе с 1:0.

Руснаците продължиха да натискат и във втората част, като отново имаха водеща роля, в която поддържаха преднина от четири точки. Въпреки всички опити на родните представители за обрат, разликата се запази и „Сборная“ прибави втори гейм в сметката си.

В третата част националите ни опитаха да противодействат, но след равностойна игра до втората почивка, Русия за трети път наложи волята си и спечели мача с чиста победа.

Реализатори за победата на Русия станаха Максим Михайлов и Дмитри волков с по 12 точки. За България най-резултатен бе Розалин Пенчев със 17 точки. Цветан соколов завърши с 12 точки.

Следващият мач на "лъвовете" е срещу Испания на 26 август от 21:30ч. българско време.