БЪЛГАРИЯ ВЗЕ ДРАМАТИЧНА ПОБЕДА СРЕЩУ АРЖЕНТИНА

ОБРАТИ В ПЕТИЯ ГЕЙМ НА МАЧА СРЕЩУ "ГАУЧОСИТЕ"

9 годиниВолейбол 1 Телевизия Евроком

Българският национален отбор по волейбол победи Аржентина с 3:2 (26:24, 22:25, 26:24, 16:25, 18:16) в мач от Група „С“ на Световната лига. По този начин „гаучосите“ практически загубиха шансове за класиране на финалите във Варна, тъй като имат пасив от 12 точки зад лидера в групата Канада, въпреки че „кленовите листа“ имат три мача повече.
Играчите на Пламен Константинов взеха трудно първия и третия гейм, докато домакините спечелиха втория и значително лесно четвъртия. Петата част беше изключително драматична. Аржентинците поведоха с 4:1, а след това и с 10:5. Българите обаче изравниха при 11:11, а след това поведоха с 14:11. Нашите изтърваха и трите си мачбола, за да се стигне до ново равенство – 14:14. Последва успешна блокада на Виктор Йосифов и атака в аут на Пабло Крер, което донесе на България победата в Салта.
Най-резултатен за тима на Пламен Константинов беше Виктор Йосифов, който завърши с 16 точки. Тодор Скримов добави 15, а Николай Пенчев реализира 14. За домакините с 15 точки се отличи Хосе Луйс Гонсалес. Вторият мач между България и Аржентина е тази нощ в 00:30 часа.