"Царете" с важна победа в 1/16 финалите

Симеон Ганчев се завърна

Отборът на Царско село ще продължи участието си в турнира за Купата. Момчетата на Никола Спасов очаквано елиминираха Нефтохимик, побеждавайки с 2:1 на стадиона в Българово.

Гостите от София откриха резултата с попадението на техния капитан - Симеон Ганчев, който след дълго лечение на травма, се разписа от дузпа. Другото попадение пък реализира Георги Минчев.

Kармаджъ пък вкара за бургазлии след грешка на Здравков, която обаче нямаше фатално влияние върху крайния изход на двубоя.

Мачът в започна с очакван натиск на Царско село. Домакините трудно спираха набезите на "царете", които бяха и без част от своите най-добри футболисти. В 22-ата минута само късметът спаси "шейховете" от попадение, след като топката срещна гредата при изпълнение на пряк свободен удар. Логичното все пак се случи в 28-ата минута от мача, когато главният съдия отсъди дузпа в полза на Царско село. Капитанът на "царете" Симеон Ганчев се нагърби с тази отговорна задача, той запази хладнокръвие и реализира първи гол след дълго отсъствие. И когато столичани се чувстваха възможно най-сигурни, изненадата се случи в 44-ата минута, когато резултатът беше изравнен. Вратарят на гостите се размина по глупав начин с върната топка към него, а от изненадващата възможност се възползва Кармаджъ, който с лекота направи 1:1.

През втората част "царете" отново доминираха. В 75-ата минута Георги Минчев изпрати своя тим в следващата фаза на турнира за Купата на България.

0:1 Симеон Ганчев - дузпа (28')

1:1 Кармаджъ (44')

1:2 Георги Минчев (75')