Чехия с труден успех срещу Словакия

"Бойните Йондовци" паднаха у дома с 1:2

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Чехия постигна много труден успех като гост срещу Словакия с 2:1 в среща от турнира на УЕФА - Лига на нациите.
Срещата започна добре за чехите, които на два пъти можеха да отбележат в първите 10 минути, но първо греда, а след това неточен удар, предодвратиха попадението.
Все пак през втората част "бойните Йондовци" бяха наказани, след като нападателят на Виктория (Пилзен) Михаел Кръменчик отбеляза за 1:0 в полза на Чехия.
Отговорът на домакините не закъсня и изравнително попадение дойде 10 минути по-късно, а негов автор бе  Марек Хамшик.
Последва натиск на Чехия и Патрик Шик даде нова преднина на своя тим, правейки резултата 2:1.
В последните минути на срещата "бойните Йондовци" имаха няколко възможности за гол, но до такъв не се стигна.
Така Чехия записа първа победа в Лигата на нациите, като събира 3 точки на второто място. Словакия пък е последен в група 1 от Лига "Б", като има 2 загуби и 0 точки.