Челси надви Евертън с 3:0

Челси с огромна крачка към титлата

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Челси капарира шестата титла в историята си, след като спечели най-трудното гостуване в оставащите мачове до края на сезона.Лондончани разбиха с 3:0 Евертън насред "Гудисън Парк" в среща от 35-ия кръг на Висшата лига и дръпнаха със 7 точки пред преследвача си Тотнъм, който след малко приема Арсенал в столичното дерби.Възпитаниците на Антонио Конте стигнаха до успеха с голове през второто полувреме. Първо Педро с брилянтно изпълнение откри резултата в 66-ата минута, а в 79-ата Гри Кейхил сложи точка на спора след грешка на Мартин Стекеленбург. В края и резервата Вилиян записа името си сред голмайсторите.По този начин Челси вече изглежда недостижим на върха и има много по-лесна програма от Тотнъм в оставащите мачове.