Челси надви Манчестър Сити с 2:0

"Сините" нанесоха първа загуба на Манчестър Сити във Висшата лига този сезон

Челси надви у дома Манчестър Сити с 2:0 в голямото дерби от 16-ия кръг на английската Висша лига и нанесе първа загуба на шампиона през настоящия сезон, оставяйки на върха изкачилия се там преди няколко часа Ливърпул. Н'Голо Канте (45) и Давид Луис (78) вкараха головете.
Мениджърът на домакините Маурицио Сари направи четири промени в сравнение със състава отпреди седмица при загубата в Уулвърхемптън (1:2). Давид Луис и Жоржиньо се завърнаха сред титулярите, а Матео Ковачич и Педро Родригес също започнаха от първия съдийски сигнал, докато Алваро Мората остана извън групата. Аймерик Лапорт и Рахим Стърлинг стартираха за гостите на местата на Венсан Компани и Габриел Жезус. Серхио Агуеро и Кевин де Бройне пропуснаха дербито заради травми.
"Гражданите" очаквано владееха повече топката, а Кепа Арисабалага реагира при удари на Стрълинг и Лерой Сане. След 20 минути игра домакините изнесоха играта в предни позиции и при първата си по-опасна атака поведоха. Луис намери Вилиан, чието центриране бе изчистено, но Алонсо овладя на границата на наказателното поле и подаде към Азар. Белгиецът пък асистира на Канте, който с мощен удар се разписа за 1:0.
Малко след почивката в 49-ата минута Вилиан шутира добре от пряк свободен удар, но Едерсон спаси с вещина. „Сините“ продължиха да играят добре и Едерсон се намеси при шут на Вилиан от границата на наказателното поле. В 57-ата минута Кепа боксира след изпълнение на Кайл Уокър от фаул. Седем минути по-късно Ковачич от домакините получи контузия и бе заменен от Рос Баркли, а малко след това и Давид Силва от гостите напусна принудително, заменен от Гюндоган.
В 78-ата минута Давид Луис засече с глава центриране от корнер и прати топката неспасяемо в далечния ъгъл на Едерсон, удвоявайки аванса на домакините. След това темпото на игра спадна, а в добавеното време Кепа се намеси добре след силен удар на влезлия като резерва Жезус.
След успеха си Челси има 34 точки и изпревари по голова разлика Арсенал на третото място в класирането. Манчестър Сити е втори 41 точки и една по-малко от Ливърпул, който единствено остава без загуба от началото на сезона.