Челси  победи Евертън с 2:0

"Сините" удариха с 2:0 Евертън

Челси започна постепенно да набира скорост във Висшата лига. "Сините" спечелиха с 2:0 домакинството си на Евертън в мач от 3-ия кръг на шампионата, записвайки втора поредна победа.
Домакините стартираха по-силно срещата и логично в 26-ата минути излязоха напред в резултата. Точен бе Сеск Фабрегас, който излезе на добра стрелкова позиция след двойно разиграване с Алваро Мората и прати топката във вратата на Пикфорд.
Доминацията на домакините продължи и малко преди края на първата част Мората удвои, засичайки с глава центриране на Аспиликуета.
През втората част "карамелите" опитаха да обърнат развоя на мача, но така и не съумяваха да застрашат сериозно стража на Челси Тибо Куртоа. Лондончани от своя страна създадоха някои интересни ситуации, които обаче не бяха оползотворени от Моузес, Вилиан и Педро.
Челси вече е с актив от 6 точки, докато Евертън има 4 на сметката си.