Челси победи Саутхямптън с 3:0

"Сините" спечелиха гостуването си на Саутхямптън с 3:0

Челси превзе върха във Висшата лига, след като победи като гост Саутхямптън с 3:0. За "сините", които продължават без загуба в английското първенство, се разписаха Еден Азар (30), Рос Баркли (57) и Алваро Мората (90+2).
Срещата започна двуостро, а първото положение бе пред вратата на "светците". Вилиан отправи изстрел от далечна дистанция, а той бе отклонен от защитник на домакините в гредата.
Отговорът на Саутхямптън дойде след около 15 минути, като Райън Бертранд намери Дани Ингс със страхотно подаване, но английският тарант стреля над вратата.
Челси пое инициативата и стигна до гол в 30-ата минута. Голмайстор бе Еден Азар. Белгиецът бе изведен брилянтно от Рос Баркли и не сгреши - 0:1.
През втората част отново "сините" имаха инициативата в срещата и в 57-ата минута на срещата Жиру пусна пас с ножичен удар към Рос Баркли, който не сгреши на няколко метра от вратата - 0:2.
В последните минути на двубоя Саутхямптън имаше няколко възможности, за да намали резултата, но така и не се възползва от тях.В добавеното време на срещата "сините" вкараха нов гол чрез Алваро Мората, който оформи крайното 3:0.
Така Челси продължи прекрасната си серия и вече е лидер във Висшата лига с 20 точки, като има 1 повече от втория Манчестър Сити и третия Ливърпул, които играят по-късно тази вечер. Саутхямптън пък се намира на шестнадесетото място с едва 5 пункта.