Челси победи Уест Бромич Албиън с 3:0

„Сините” задминаха Тотнъм и доближиха Ливърпул след класика над Уест Бромич

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Челси разби гостуващия Уест Бромич с 3:0 в последния мач от 27-ия кръг на английската Висша лига.
Още в 3-ата минута взетият под наем от Ливърпул Даниел Стъридж от гостите се контузи и бе заменен принудително, а вместо него мача доигра Джей Родригес, който в 10-ата минута пропусна чудесна възможност за гол.
Привлеченият от Арсенал в последния ден от зимния трансферен прозорец Оливие Жиру започна като титуляр за домакините за първи път и асистира на Еден Азар (25), който от близка дистанция даде преднина на „сините”. Двата тима не спряха да атакуват до края на първата част, но не си отбелязаха други попадения.
В началото на второто полувреме Хосе Саломон Рондон и Джони Евънс пропуснаха за гостите от удобни позиции. След час игра Алваро Мората замени Жиру, а само три минути по-късно Виктор Моузес (63) удвои аванса на домакините. В 68-ата минута Моузес се опита да изненада Фостър, но вратарят на Уест Бромич спаси. Еден Азар (71) обаче не остави шансове за стража на „дроздовете” и след пас на Моузес вкара втория си гол, който се оказа и последен в мача.
До края на срещата домакините контролираха събитията на терена и не допуснаха попадение, за да запишат чиста победа.
След 16-ия си успех за сезона Челси задмина Тотнъм на четвъртата позиция с 53 точки. „Сините” имат една точка повече от „шпорите” и са на една зад третия Ливърпул. Уест Бромич остава последен с 13 загуби у 20 точки.