Челси пропуска Шампионската лига след унижение в Нюкасъл

"Свраките" напълно заслужено се справиха със своя опонент

6 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Нюкасъл разби Челси с 3:0 на свой терен в среща от последния 38-и кръг на Висшата лига, като този мач може да се окаже и последен в елита на Англия за мениджъра на гостите Антонио Конте."Сините" имаха теоритични шансове за място в топ 4 преди тази среща, но всичко минаваше при издънка на Ливърпул срещу Брайтън, което в крайна сметка така и не се случи.И макар отборът на Конте да започна по-силно мача, още в 10-ата минута Куртоа бе принуден да спасява силен удар на Шелви.Все пак през следващите минути "свраките" действаха доста офанзивно и това даде нужния резултат, тъй като в 23-ата минута Гейл откри за тях. Той вкара една топка с глава в противниковата врата от близка дистанция и по този начин даде аванс на тима си в резултата.В 59-ата минута Шелви бе в основата на удвояването на аванса на Нюкасъл и на практика предреши крайния изход от тази среща. Той пое топката от далечна дистанция и стреля по земя, но кълбото бе отклонено от Перес, който от близка дистанция го насочи в мрежата. Второто попадение тотално обезкуражи клетите гости и в крайна сметка те дори не направиха опит да се завърнат в този мач.В 64-ата минута Челси бе наказан с трети гол от Айозе Перес, който засече прекрасно центриране с крак и прати топката във вратата на столичния английски тим. Като цяло до края на самия мач нямаше повече голове и резултатът се запази.След този последен кръг Челси финишира 5-и с актив от 70 точки, а Нюкасъл 10-и с 44 точки.