Челси разби Брайтън с 4:0

Лондончани победиха с 4:0 Брайтън като гост

Челси спечели с 4:0 като гост на Брайтън и прекъсна лошата серия, в която се намираше. За успеха на "сините" точни бяха Еден Азар, който се отчете с две попадения, а Вилиан и Моузес добавиха по един гол.
Мачът започна великолепно за гостите, които водеха с 2 попадения след само 6 минути игра. Първо Еден Азар се възползва от разбъркване в наказателното поле на Брайтън и отбеляза за 0:1 в 3-ата минута, а три по-късно Батшуай асистира на Вилиан, който от 20 метра направи резултата 0:2.
В 17-ата минута Брайтън поиска дузпа, след като Кабайеро извърши нарушение срещу Скилото, но сигнал от арбитъра не последва.
До края на полувремето играта се водеше предимно в центъра на терена, като до по-сериозни ситуации не се стигна.
Втората част започна по-добре за Брайтън, като в 50-ата минута удар на Прьопър срещна напречната греда.
В 77-ата минута Еден Азар вкара второто си попадение в срещата и направи резултата 0:3.
Така се стигна до 89-ата минута, в която Виктор Моузес успя да се разпише и да направи резултата 0:4, след като се възползва от хубаво подаване на младия талант на "сините" Шарли Мусонда.
След тази победа Челси се изкачва до 3-ото място във временното класиране с 50 точки, а Брайтън е 16-и с 23 пункта.