Челси разби Стоук Сити с 5:0

"Сините" от Лондон смачкаха Стоук Сити

Челси излезе временно на второ място в класирането на английската Висша лига, след като победи с 5:0 в Лондон Стоук Сити. Рюдигер, Дринкуотър, Педро, Вилиан и Дзапакоста се разписаха за тима на Антонио Конте, който събра 45 точки. Третият Манчестър Юнайтед е с 43, но и мач по-малко.Челси започна на много високо темпо след девет минути вече водеше с 2:0. Вилиан от фаул намери Рюдигер, който надскочи три бранители и насочи топката с глава в мрежата. След няколко атаки Дани Дринкуотър отбеляза първия си гол за Челси, след като овладя топката извън наказателното поле и стреля от въздуха, а ударът не остави шансове на Бътланд.В 23-ата минута резултатът вече бе 3:0. Този път голмайстор бе Педро, който получи топката от Вилиан и с прецизен удар я прати в долния десен ъгъл на Бътланд.През второто полувреме реферът отсъди дузпа за нарушение на Камерън, а Вилиан със силен удар направи резултата 4:0. Крайното 5:0 бе оформено от Запакоста, който бе на точното място след избита топка и лесно намери очертанията.
Стоук Сити заема 14-ото място с 20 точки.