Челси разби Съндърланд с 5:1

Челси размаза „черните котки” на сбогуване с Джон Тери

Челси завърши сезона по шампионски и изпрати легендата Джон Тери с размазваща домакинска победа срещу изпадналия Съндърланд с 5:1 в последния 38-и кръг на английската Висша лига.
лсиКапитанът Джон Тери приключи кариерата си при "сините" след 19 сезона в клуба. Номер 26 бе сменен в 26-ата минута и бе изпратен с шпалир от съотборниците си. 36-годишният Тери отстъпи мястото си на Гери Кейхил, а феновете го аплодираха бурно. Тери има пет титли на Англия, пет купи на страната, пет купи на Футболната асоциация, три купи на Лигата и трофеи в Шампионската лига и Лига Европа.
Хави Манкийо (3) даде преднина на „черните котки”, но домакините бързо изравниха с гол на Вилиан (8). Резултатът 1:1 се запази чак до 61-ата минута, когато Еден Азар направи пълен обрат след асистенция на Диего Коста. До края на мача Педро (77) и Миши Батшуай (90, 90+2) след пасове на Педро и Фабрегас оформиха крайния резултат.
Така шампионът Челси завърши сезона с 93 точки, а Съндърланд остана последен с 24 точки и от следващата кампания ще се състезава в Чемпиъншип.