Челси започна новия сезон със загуба от Бърнли

Тимът на Антонио Конте завърши с девет човека, след като червени картони за опасна игра получиха Гари Кейхил и Сеск Фабрегас

Шампионът на Англия Челси стартира новата кампания с шокираща домакинска загуба от Бърнли с 2:3 пред повече от 40 000 зрители на "Стамфорд Бридж". Тимът на Антонио Конте завърши с девет човека, след като червени картони за опасна игра получиха Гари Кейхил и Сеск Фабрегас.

Капитанът Кейхил видя червения цвят още в 13-ата минута, а Бърнли се възползва от това и вкара три гола до почивката.

Автори на попаденията станаха Сам Воукс (24`, 43`) и Стивън Уорд (39`). Алваро Мората влезе на терена в 60-ата минута и малко след това върна надеждите на Челси с гол в 69-ата минута, първи за него в английското първенство. "Сините" обаче останаха с двама човека по-малко на игрището девет минути преди края на редовното време, когато Фабрегас влезе с бутонките в краката на Джак Корк и напълно заслужено бе изгонен. Челси и с девет души не се предадоха, но успяха да върнат само един гол още чрез Давид Луис, който бе точен в 88-ата мин. Антонио Конте няма да може да разчита на Кейхил и Фабрегас в лондонското дерби срещу Тотнъм от втори кръг следващата седмица.