Черно море и Етър завършиха наравно 0:0

Двата тима продължават да са без победа в последните четири кръга

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Черно море и Етър направиха 0:0 в здрав мач на "Тича" от 10-ия кръг на Първа лига. Това бе четвърти пореден двубой в шампионата за "моряците" без победа (1 равенство и 3 загуби). Великотърновци също не познават вкуса на успеха вече четвърти мач (3 равенства и 1 загуба).
Срещата днес пък бе дебютна за Емануил Луканов начело на варненци. Младият специалист зае треньорския пост през седмицата, след като Георги Иванов хвърли оставка.
През първата част преобладаваше битката в центъра на терена. Играчите на двата тима трудно стигаха до двете врати и логично головите положения липсваха.
След почивката ситуацията на терена не се промени драстично. Домакините опитаха да наложат натиск, но така и не съумяваха да пробият защитния вал на "болярите". Гостите от своя страна разчитаха на контраатаки, с които на няколко пъти затрудниха отбраната на домакините.
В 88-ата минута се стигна и до най-спорната ситуация в мача. Румен Руменов от Етър падна в наказателното поле на варненци след съприкосновение с Илиас Хасани. Главният съдия обаче не видя нарушение и остави играта да продължи.
В крайна сметка до края на мача попадение не паднаха и двата отбора добавиха по точка в активите. Черно море вече има 15 на 6-ото място във временното класиране, а Етър е 7-и с 11.