Черно море надви Ботев (Враца) с 2:1

"Моряците" пречупиха Ботев (Враца) след попадение на резервата Георги Божилов

Черно море обърна трудно у дома новака този сезон Ботев (Враца) с 2:1 в среща от първия кръг на Първа лига. Съперниците направиха множество пропуски. Гостите поведоха с гол на Петър Атанасов (5), но "моряците" стигнаха до обрат след автогол в 41-ата минута на Мариян Иванов и попадение на резервата Георги Божилов (87) в края.
Гостите от Враца поведоха още в 5-ата минута, когато Петър Атанасов реализира фамозен гол след удар от далечна дистанция, при който топката се удари в страничната греда и влезе във вратата за 0:1. Осем минути след това Ботев можеше да удвои аванса си, но попадение на Юлиян Ненов бе отменено заради засада. Минута по-късно Дани Кики бе близо до изравняване с удар от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата.
В 26-ата минута „моряците“ имаха две добри възможности, но първи Христо Митев спаси с вещина удар на Мартин Минчев, а след това шут на Кононго бе избит в корнер. Все пак домакините успяха да изравнят в 41-ата минута, когато Кононго проби отляво в наказателното поле и опита удар, но вратарят Христо Митев изби топката в краката на Мариян Иванов, който си вкара автогол за 1:1.
Малко след почивката Жоржиньо направи два пропуска пред вратата на Ботев – първ след центриране на Ндонгала, а след това и след пас на Витанос. Играчите на Илиан Илиев натиснаха и потърсиха пълен обрат, но пропуски от добри позиции направиха Ндонгала, Жоржиньо и Божилов. Гостите от Враца също имаха своите шансове, но първо удар на Петър Атанасов в 63-ата минута бе спасен от Благой Макенджиев, а шест минути по-късно Домовчийски шутира слабо в ръцете на вратаря.
В 73-ата минута Божилов направи сериозен пропуск за домакините, след като негов удар от точката на дузпата бе блокиран. С 81-ата минута Благой Макенджиев излезе неразчетено и можеше да направи уникален подарък на гостите, но Петър Атанасов пропусна да се разпише, след като Стефан Станчев изби пред голлинията.
Моряците стигнаха до пълен обрат в 87-ата минута, когато след центриране от корнер топката срещна гредата, след което последва разбъркване, а Георги Божилов с мощен удар вкара за 2:1.