Черно море победи Етър с 1:0

Национал носи успеха на "моряците"

Черно море грабна "мразовития" сблъсък на "Тича" срещу Етър, печелейки с минималното 1:0. В герой за "моряците" се превърна националът Радослав Василев, който влезе от скамейката в 62-ата, и минутка по-късно оформи крайния резултат.
Началото на срещата бе доста равностойно и чистите положения липсваха, което може да се обясни донякъде и със заледения терен във Варна.
Първата по-сериозна ситуация бе чак в 25-ата минута, когато Ндонгала отправи изстрел от далече, нацелвайки напречната греда.
Около 10 минути по-късно Етър отвърна с шут на Иван Стоянов, но той бе много неточен и в аут.
Така двата отбора заслужено се оттеглиха при 0:0 на почивката.
И второто полувреме започна доста равностойно, като отново положенията липсваха.
Все пак гол падна в 63-ата минута, като негов автор бе националът Радослав Василев, влязал в игра само минутка по-рано. Нападателят засече отблизо центриране на Мартин Минчев.
След попадението "моряците" натрупаха самочувствие и потърсиха нов гол. До такъв едва не се стигна в 73-ата минута, като удар на Жоржиньо се отби в страничната греда.
До самия край на мача варненци бяха по-добрият отбор на терена и така успяха да запазят своето предимство.
След успеха Черно море измести Етър от шестото място, като двата тима са с еднакъв актив от 24 точки след 17 кръга, но "моряците" имат по-добра голова разлика.