Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 2:0

"Моряците" си тръгнаха с трите точки от "Лаута"

Черно море спечели с 2:0 при визитата си на Локомотив (Пловдив) в мач от шестия кръг на Първа лига.
„Смърфовете“ удариха две греди в началото чрез Филип Михалевич в 15-ата минута и Буна пет минути по-късно. След това обаче „моряците“ шокираха Локомотив с два гола в рамките на пет минути. В 24-ата минута Патрик Андраде вкара феноменален гол с удар от далечна дистанция, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Мартин Луков. Четири минути по-късно Луков спаси след удар на Кононго от гостите, избивайки топката в корнер, след центрирането от който минута след това Радослав Василев вкара за 0:2.
В 39-ата минута голмайсторът Патрик Андраде се контузи и бе изнесен на носилка, а Васил Панайотов го замени. Малко преди почивката Илиас Хасани изби топката от голлинията и предотврати попадение във вратата на гостите след удар на Умарбаев, а в добавеното време на първата част Мехди Фенуш шутира от пряк свободен удар и Мартин Луков спаси.
През втората част домакините бяха по-активни през втората част, а с оглед сериозната си преднина гостите предимно се защитаваха. В 67-ата минута Макенджиев направи страхотно спасяване след удар на Банович от домакините. В 83-ата минута влезлият като резерва Георги Илиев отправи силен удар, но топката премина високо над вратата на Локомотив.
Домакините завършиха мача в намален състав, след като Банович си изкара втори жълт картон в 85-ата минута за опасна игра. В добавеното време пък проби опасно, но вратарят на Черно море успя да избие в корнер.