Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 3:0

"Моряците" вкараха три безответни гола на "Лаута"

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Черно море размаза като гост Локомотив (Пловдив) с класиката 3:0 на „Лаута” в среща от 13-ия кръг на Първа лига.
Още в третата минута след удар на Георги Илиев топката срещна гредата. Минута по-късно Топката бе центрирана отляво в наказателното поле, където Сукуня я свали за Мариян Огнянов, който разстреля Илко Пиргов и даде аванс на „моряците”.
Домакините владееха повече топката, но не създаваха сериозни положения за гол пред вратата на Михайлов. До края на полувремето гостите от Варна също не застрашиха сериозно пазената от Илко Пиргов врата.
След почивката в 60-ата минута Черно море удвои аванса си. Симеон Райков загуби топката, Стефан Станчев нахлу в наказателното поле на домакините, където подаването му бе пресечено от Везалов, но Орлин Старокин с хубав удар се разписа за 0:2.
В 73-ата минута вратарят на гостите Михайлов направи страхотно спасяване след шут на Симеон Райков, а две минути по-късно топката кацна на гредата му след удар на Пламен Крумов. В 83-ата минута след центриране в наказателното поле на гостите Дани Кики игра с глава и Михайлов спаси, а след това Райков шутира на вратата.
Три минута преди края на редовното време появилият се като резерва Антон Огнянов нахлу в наказателното поле на домакините, развинти Везалов и оформи крайното 0:3. След този гол феновете на домакините започнаха да скандират: „Оставка!”
След успеха си Черно море събра 18 точки изпревари Локо (Пд) на шестата позиция. "Смърфовете" вече са седми със 17 точки.