Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 3:2

16-годишен записа дебют за "моряците", Везалов с автогол

Черно море спечели с 3:2 домакинството си на Локомотив (Пловдив) от третия плейофен кръг на първата шестица. "Моряците" на Георги Иванов - Гонзо на два пъти повеждаха в резултата, "смърфовете" изравняваха, но в крайна сметка варненци стигнаха до успеха и се изкачиха на четвъртото място с 46 точки. Пети с 45 е Дунав, а Локомотив остава на последната шеста позиция с 39 точки.
Добрата новина за "смърфовете" е, че звездата Мартин Камбуров най-после се отпуши. Опитният нападател, който проведе само една тренировка през седмицата заради драмите при "черно-белите" направи 1:1 в 45-ата минута, след като преди това Стефан Станчев бе дал преднина на Черно море в 32-ата.
Камбуров не беше вкарвал от 29 ноември, когато се разписа в мрежата на Монтана. Лидерът на "смърфовете" вече има 184 гола на сметката си в родния елит и се доближи само на един от легендата Христо Бонев. Зума е със 185, а Камбуров има всички шансове да го задмине. Ако го стори, ще бъде вече на четвъртото място във вечната ранглиста на родния елит при голмайсторите. Далеч на върха е Петър Жеков с 253 гола.
Двубоят в Каварна днес беше дебют за новия треньор на Локомотив (Пловдив) Войн Войнов.