Черно море победи Септември с 2:1

“Моряците" чакат победителя от двойката Локомотив (Пловдив) - Славия

6 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Черно море победи и в реванша Септември, както и в първия мач - 2:1 и така с общ резултат 4:2 продължава борбата в плейофите за Лига Европа. "Моряците" очакват следващия си съперник, който ще бъде решен в спора между Локомотив (Пловдив) и Славия. Евентуален двубой би имало обаче само със "смърфовете", тъй като ако Славия победи, то ще последва директно класиране за Черно море във финалния плейоф срещу третия в първата шестица, защото "белите" вече се класираха за Лига Европа чрез спечелената Купа на България.Срещата започна в много бавно темпо, а играта се водеше предимно в центъра на терена, като положения пред двете врати липсваха.В 11-ата минута топката срещна гредата след центриране на Зехиров и намеса на Галев.Така се стигна до 39-ата минута, в която Черно море поведе. Голмайстор бе Мехди Фенуш, който вкара прекрасно попадение със странична ножица след хубава асистенция на Зехиров.Само четири по-късно Фенуш вкара нов красив гол. Той бе намерен по прекрасен начин в наказателното поле и с плътен изстрел вкара топката в горния ъгъл на Галев.През второто полувреме положенията липсваха, като с пропуск в 72-ата минута се отчете голмайсторът Мехди Фенуш, който не успя да преодолее вратаря на домакините. В 85-ата минута Септември намали чрез Мартин Тошев, но това не бе достатъчно и така Черно море стигна до крайния успех.