Черно море победи Септември (София) с 2:1

Георги Илиев герой за "моряците", столичани завършиха с човек по-малко

Черно море победи Септември (София) с 2:1 в първия плейофен мач между двата тима за определяне на местата от седмо до десето в крайното класиране в Първа лига. В герой за "моряците" се превърна неостаряващият Георги Илиев, който отбеляза и двете попадение във вратата на столичани. За тима на Николай Митов точен бе друг бивш футболист на ЦСКА навръх 70-ата годишнина на "червения" клуб - нападателят Мартин Тошев.
Както е известно, отборът, който завърши седми, ще има шанс да се бори за участие в Лига Европа срещу третия или четвъртия в крайното подреждане, в зависимост дали Левски ще спечели Купата на България.
"Моряците" и столичани изиграха на "Тича" доста оспорван двубой с множество положения и пред двете врати. В 14-ата минута Георги Илиев удари греда, а секунди преди почивката капитанът хвърли в екстраз публиката на Черно море след перфектно изпълнен пряк свободен удар - 1:0.
В 57-ата минута Мартин Тошев изравни с десетото си попадение в Първа лига този сезон. Нападателят на Септември получи отлично извеждащо подаване от Борис Галчев, надбяга бранител и прати топката в мрежата на Благой Макенджиев за 1:1.
В 76-ата минута избраниците на Илиан Илиев получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Фабиано, който беше изгонен за втори жълт картон. 36-годишният Жоро Илиев отново се разписа - 2:1, а до края столичани направиха няколко пропуска и крайният победител от плейофа предстои да се определи на реванша в София. Tой ще бъде на 11 май (петък) от 17:30 часа на Националния стадион "Васил Левски".