Черно море продължава без загуба

Славия си тръгна с точка от „Тича“

Черно море и Славия завършиха наравно 1:1 в двубой от петия кръг на Първа лига. Срещата на „Тича“ бе динамична с положения пред двете врати, но завърши без победител.
„Моряците“ на Гонзо откриха в 38-ата минута, когато Георги Илиев центрира от корнер, защитник изби, но право в Атанас Зехиров, който оставен непокрит без проблем прониза вратата на гостите с мощен удар
Славия стигна до равенството в 71-ата минута, когато Старокин изпусна Йомов при едно центриране и младокът с глава от близка дистанция изравни.
„Белите“ изпуснаха още няколко отлични възможности чрез Ивайло Димитров.
Черно море пък даде свидни жертви в мача. Витиня и Цветелин Чунчуков получиха контузии и се наложи да напуснат принудително терена. Контузията на португалеца се оказа много тежка и не се знае кога ще се върне в игра.
Черно море продължава да бъде без загуба от началото на сезона. Варненци имат 11 точки и са на върха в класирането. Славия пък е на осма позиция с 5 точки.