ЦСКА и Ботев завършиха наравно 0:0

"Канарчетата" с човек по-малко в края след бърз червен картон

ЦСКА и Ботев завършиха 0:0 в среща от 22-ия кръг на Първа лига. "Червените" не успяха да стопят аванса на Левски преди Вечното дерби в събота и изостават на 3 точки.
ЦСКА можеше и да загуби двубоя на "Българска армия", ако Виана бе вкарал някое от двете си положения в първите 12 минути на срещата. "Армейците" на три пъти имаха претенции за дузпа - за падане на Симао в наказателното поле и за игра с ръка на Панов и Терзиев, който в 79-ата минута изби от голлинията удар на Каранга.
В последните 5 минути на мача ЦСКА заигра с човек повече заради два бързи жълти картона на Меледже, но и това не помогна на тима на Стамен Белчев да достигне до победата.
"Червените" нямат победа в пети пореден мач срещу Ботев, като в трети от последните завършват при 0:0 с пловдивчани.