ЦСКА победи Етър с 3:0

"Червените" без проблеми срещу Етър

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

ЦСКА постигна класическа победа с 3:0 в домакинството си на Етър от 12-ия кръг на Първа лига. Двубоят беше първи за "червените" след закупуването на емблемата на клуба, което превърна срещата в още по-голям празник и на трибуните присъстваха хиляди зрители. Сектор "Г" беше изпълнен до краен предел, а феновете бяха зарадвани от любимците си с победа. Тя дойде след голове на Божидар Чорбаджийски, Жоржиньо и Кирил Десподов, който се включи като резерва.
След заслужената победа ЦСКА събра 28 точки, изравнявайки се с Левски, който има също толкова. Лидер с 29 е Лудогорец, като интригата за шампионската титла се завързва много жестоко.
Избраниците на Нестор Ел Маестро доминираха през по-голямата част от мача и единствената въпросителна беше с каква голова разлика ще спечелят. В 28-ата минута Божидар Чорбаджийски хвърли в екстаз хилядите по трибуните, откривайки резултата. Защитникът се извиси в наказателното поле на Етър и засече топката с глава след центриране на Тиаго Родригес от корнер - 1:0.
Чорбаджийски и капитанът Николай Бодуров бяха единствените двама българи, на които Ел Маестро заложи от първата минута. По-късно като резерва се включиха още Кристиян Малинов и Кирил Десподов.
Само секунди след откриването на резултата ЦСКА можеше да удвои, но Рубен Пинто пропусна сам срещу Христо Иванов, отправяйки слаб удар, който вратарят на Етър спаси.
"Червените" стигнаха до 2:0 в 50-ата минута, когато страхотен гол вкара Жоржиньо. Нападателят на гостите Флорент Боджадж отби с глава центриране от фаул, а топката попадна право на крака на играча на домакините пред наказателното поле, откъдето той отправи мощен изстрел, реализирайки в долния ляв ъгъл на Христо Иванов.
Добрата преднина успокои "армейците", което значително намалиха оборотите. Все пак ЦСКА съумя да вкара и трето попадение. В 84-ата минута резервата Десподов отбеляза отблизо след подаване на Евандро, който също се включи като смяна.
След петата загуба от началото на първенството воденият от Красимир Балъков Етър заема деветото място с 15 точки.