ЦСКА победи Септември с 3:0

"Червените" надделяха над Септември с 3:0

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

ЦСКА се отърси от загубата във Вечното дерби срещу Левски (0:1), печелейки гостуването си на Септември (София). "Червените" триумфираха в мача от 11-ия кръг на Първа лига, който се игра на "Васил Левски", с 3:0 и временно излязоха на първото място.Срещата започна много равностойно, като чисти положения почти липсваха.
В 10-ата минута обаче Едвин Джеси стреля много опасно, но изстрелът му бе избит от Янко Георгиев.
Септември отвърна на ЦСКА, като в 28-ата минута Мирослав Будинов пусна прострелен пас за Ишмаел Байду в пеналта, но крилото не успя да засече топката.
Само 5 минути по-късно "червените" получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Мауридес от Иван Стоянов, като бразилският таран сам застана зад топката и отбеляза първия си гол от повече от месец насам - 0:1.
Отговорът на "виненочервените" не закъсня и в 40-ата минута Крис Гади отправи много опасен изстрел, който бе избит от Черниаускас в корнер.
Това бе и последното положение за първата част.
Второто полувреме започна по-добре за "червените", които контролираха събитията на терена.
Около 20 минути след началото му ЦСКА взе преднина от два гола. Голмайстор бе Тиаго, който получи пас в наказателното поле от Али Соу, отбелязвайки в десния ъгъл на Янко Георгиев - 0:2.
"Армейците" продължиха да доминират, а на голова позиция се оказа Али Соу в 70-ата минута, който обаче стреля встрани от вратата на септемврийци. В добавеното време на мача Станислав Манолев вкара много красив гол от пряк свободен удар, оформяйки крайното 3:0.
След този успех ЦСКА излиза на първо място в Първа лига с 25 точки, като единствено е с по-добра голова разлика от втория Левски, но и с мач повече от "сините". Септември пък остава предпоследен с едва 4 пункта след 11 кръга.