ЦСКА разби Несебър с 4:1

Николай Бодуров с автогол в края на мача в Несебър

7 годиниФутбол 15 Телевизия Евроком

ЦСКА се устреми и към Купата на България, преодолявайки с лекота 1/16-финалите. "Червените" отвяха с 4:1 Несебър при гостуването си край морето. В герой за ЦСКА се превърна Кевин Кубемба, който блесна с хеттрик. Едно попадение добави резервата Кирил Десподов, а в края Николай Бодуров прати топката в грешната врата и благодарение на опитния защитник домакините стигнаха до почетно попадение.
За гостуването край морето треньорът на ЦСКА Стамен Белчев очаквано даде почивка на някои от основните си футболисти, включително головата машина Фернандо Каранга. Заместникът му Кевин Кубемба се възползва отлично от шанса и реализира хеттрик.
Класата на "червените" пролича още в началните минути. Играчите на Несебър удържаха до 15-ата минута, когато ЦСКА поведе.  Кевин Меркадо проби отляво и пусна успореден пас към Кубемба, който с едно докасване прати топката в мрежата на Стамен Бояджиев - 0:1. В 30-ата  лександър Георгиев отне топката от Николай Костов и напредна по лявото крило, центрира към наказателното поле, където Кубемба отново се измъкна от защитата на Несебър и реализира, удвоявайки преднината на столичани.
В заключителните секунди на първата част и Кевин Меркадо имаше шанс да реализира останал очи в очи със стража на домакините, но Бояджиев пак спаси.
Минута след старта на второто полувреме Несебър можеше да върне едно попадение. Китанов изпусна топката при центриране от корнер, Колев засече с глава, но Кристиян Малинов изби от голлинията.
В 60-ата Кубемба направи отлично двойно подаване с Раул Лое, след което се озова сам срещу Бояджиев и отблизо реализира в долния му десен ъгъл - 0:3.
В 89-ата и резервата Кирил Десподов успя да вкара, пронизвайки стража на "делфините" след асистенция на Александър Георгиев.
Секунди след това дойде почетното попадение за домакините - след автогол на Бодуров.
В срещата днес Стамен Белчев за първи път пусна титуляри най-новите попълнения - Александър Барт и Раул Лое.