ЦСКА разби Витоша (Бистрица) с 6:1

"Червените" отвяха аутсайдера с 6:1 на "Българска Армия"

ЦСКА разби аутсайдера Витоша (Бистрица) с 6:1 на своя стадион "Българска Армия" в среща от шестия кръг на Първа лига.
„Червените” натиснаха от самото начало и първо в 3-ата минута вратарят на гостите спаси удар на Манолев, но две минути по-късно се оказа безпомощен. След късно изпълнение на корнер Тиаго Родригес центрира на далечната греда и там капитанът Божидар Чорбаджийзки засече топката с глава, пращайки я във вратата за 1:0.
В 13-ата минута „армейците” удвоиха аванса си. Тиаго бе изведен по дясното крило, след което асистира на Фернандо Каранга, който се разписа технично за 2:0.
Играчите на Стамен Белчев продължиха да бъдат по-активни и в 39-ата минута направиха преднината си класическа. Тиаго Родригес центрира от корнер, а капитанът Божидар Чорбаджийски се извиси над всички и с глава вкара втория си гол в мача за 3:0. Вратарят Иванов се опита да се намеси, но без успех.
След почивката в 54-ата минута Стойчо Атанасов нахлу отдясно по крилото и центрира, а асистиралият за предните три гола Тиаго Родригес с глава от границата на вратарското поле направи резултата 4:0.
В 60-ата минута Тиаго Родригес центрира, а Рубен Пинто засече топката и я прати в напречната греда. Минута по-късно при последвалата контраатака Григор Долапчиев технично преодоля Стойчо Атанасов, след което се разписа за 4:1.
Последваха пропуски на влезлият като резерва Кубемба и Рубен Пинто, след чийто удар топката отново се отби в гредата. Така се стигна до 78-ата минута, в която Пинто най-накрая вкара гол. Манолев подаде към Пинто, който прескочи излезлия да го пресрещне вратар Михаил Иванов и на празна врата реализира за 5:1.
В последната 90-а минута и резервата Кубемба записа името си сред голмайсторите след тройна комбинация, оформяйки крайния резултат – 6:1.