ЦСКА разгроми Несебър с резервите

Кубемба с хеттрик

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

ЦСКА разгроми Несебър в 1/16 финалите за Kупата на България с 1:4.  "Армейците" бяха с различен състав , спрямо мача с Черно море.

Още от самото начало личеше разликата в класите на двата отбора. Първата част започна с по-добра игра за "червените" , по-ясно изразена по левия фланг на атаката. В 12тата минута след центритане на Николай Костов,  Иван Колев отправи удър към вратата на ЦСКА , но Китанов се намеси . В 15тата минута ,след пробив на Кевин Меркадо и точен удар от страна на Кевин Кубмба, "червените" поведоха в резултата. В 31вата минута, отново Кевин Кубемба се разписа за 2:0 . Гостите от София имаха още няколко възможности до края на първата част ,но не се стигна до още голове.

Втората част започна с натиск от страна на Несебър ,като в 46тата минута можеха да намалят разликата в резултата . След грешка на "армейците" в защита и такава на Китанов, Чорбаджийски се намеси адекватно и премахна опасността . В 57мата Енрике Рафаел се опита да отбележи трети гол, но бе вдигнат флаг за засада. Три минути по-късно ,чудесно двойно подаване на Раул Лое с Кевин Кубемба и конгоанският футболист отбеляза хеттрик. В 89тата минута четвърти гол на Кирил Десподов чрез хубаво подаване зад гърба на отбраната. След поредното добро центриране на Николай Костов, 2 минути по-късно Николай Бодуров си отбележи ефектен автогол.

НЕСЕБЪР - ЦСКА 1:4

0:1 Кевин Кубемба 15

0:2 Кевин Кубемба 30

0:3 Кевин Кубемба 60

0:4 Кирил Десподов 89

1:4 Николай Бодуров 90+1

НЕСЕБЪР: 33. Бояджиев, 18. Пюскюлю, 23. Молдованов, 27. Костов, 32. Баев, 10. Димов, 17. Вълчев, 21. Манев, 25. Зиксянг, 9. Колев, 5. Бастунов

ЦСКА: 12. Китанов, 2. Атанасов, 4. Чорбаджийски (75-Бодуров), 7. Меркадо (62-Десподов), 15. Малинов (67-Рубен Пинто), 16. Лое, 17. Енрике, 18. Георгиев, 21. Кубемба, 25. Барт, 29. Ангелов