ЦСКА с равен срещу Лудогорец навръх юбилея

Двата тима направиха 0:0 в повторния дебют на Христо Янев

ЦСКА и Лудогорец направиха равенство 0:0 в дербито на 33 кръг от Първа лига. Двубоят бе навръх днешния 70-годишен юбилей на „червените“ и се игра на Националния стадион „Васил Левски“.
Срещата нямаше значение за класирането, след като Лудогорец вече е шампион и има 85 точки, а ЦСКА няма как да бъде изместен от второто място сас 72 точки.
25 000 привърженици създадоха приятна атмосфера и станаха свидетели на грандиозно шоу преди двубоя. Два часа преди мача ЦСКА организира празненство, на което уважи всички спортни и футболни легенди, които са били част от историята. В ложите на Националния стадион „Васил Левски“ бяха президентът Румен Радев, военният министър Красимир Каракачанов и спортният министър Красен Кралев.
Секунди преди началото на двубоя от хеликоптер над стадиона слязоха великият Христо Стоичков, Димитър Бербатов и Димитър Пенев, които получиха аплодисментите от публиката.
Самият двубой не предложи кой знае колко опасни голови положения. Гостите от Разград започнаха без Марселиньо, Вандерсон и Клаудиу Кешерю, а,извън групата поради контузия бе Джоди Лукоки. Христо Янев направи повторен дебют начело на ЦСКА и също не можеше да използва част от титулярите си, един от които Фернандо Каранга.
ЦСКА започна по-добре и в първите пет минути натисна съперника в собствената му половина. Първата по-сериозна опасност обаче бе пред вратата на Черниаускас. В 6-ата минута Кампаняро стреля отдалеч, но над напречната греда. В 14-ата минута бе първата по-сериозна опасност за ЦСКА. В 43-ата минута дойде единственото положение за гол. Швиерчок получи с гръб в наказателното поле, обърна се и стреля по земя, но вратарят на ЦСКА спаси близо до гредата.
В 47-ата минута Моци за малко да допусне фатална грешка. Той изпусна Бланко, но се хвърли на шпагат и изби топката. Нападателят на ЦСКА я пое с ръце и продължи към наказателното поле, което бе маркирано от съдията и атаката правилно бе спряна. В 54-ата минута Десподов получи удобен шанс, но в последния момент бе затворен в наказателното поле преди да потърси съотборник. В 71-ата минута Десподов уцели десния страничен стълб след асистенция на Манолев отдясно.