Гледай
на живо

ЦСКА-София е в следващия кръг на Лига Европа

"Армейците" елиминираха Рига, Десподов пропусна от бялата точка в редовното време, след което вкара за крайния успех

ЦСКА се класира изключително трудно във втория квалификационен кръг на Лига Европа! "Армейците" успяха да елиминират Рига с 5:4 след дузпи и да се класират напред, където ще имат за съперник Адмира (Вакер) от Австрия.
В редовното време домакините от Латвия спечелиха с 1:0 с гол на Антонийс Черномордийс в 44-ата минута. ЦСКА бе победил със същия резултат в София, което доведе спора в Рига до продължения. До тях можеше и да не се стига, ако Кирил Десподов беше вкарал дузпата, която сам си изработи в 87-ата минута. При ударите от бялата точка именно той изпълни петата и този път реализира, донасяйки крайната победа за ЦСКА. Всички изпълнители за "червените" бяха точни - Кристиян Малинов, капитанът Николай Бодуров, Жеферсон и Едвин Джеси. Така тимът на Нестор Ел Маестро заслужено ликува в Рига.
Неприятното за ЦСКА е, че Рафаел Енрике получи тежка контузия. Тиаго Родригес пък беше изгонен за втори жълт картон в 74-ата минута, което още повече усложни ситуацията за българите. "Червените" все пак демонстрираха самочувствие и не позволиха на латвийците да ги надиграят.
При откриването на резултата в 44-ата минута Витаутас Черниаускас не се намеси по най-добрия начин и позволи на Рига да поведе. Снажният Антонийс Черномордийс се разписа с глава, след като се извиси над всички в наказателното поле на ЦСКА при центриране от корнер. Черниаускас можеше да хване топката, която беше в обсега му, но не успя и тя се озова в мрежата му.
През второто полувреме "червените" имаха ситуации за гол, като дори такъв бе отменен. В 58-ата минута Тиаго Родригес отбеляза, но малко преди изстрела му прозвуча сигнал на съдията. Фуркат Атажанов отбеляза нарушение на Десподов, който повали съперник и подаде към Родригес.
В 108-ата и Рига остана с човек по-малко. Стефан Панич беше изгонен заради втори жълт картон и двата тима завършиха с по 10 човека.
Във втория квалификационен кръг на Лига Европа ЦСКА ще се изправи срещу Адмира Вакер (Австрия) на 26 юли и 2 август.