ЦСКА СТАРТИРА СЪС ЗАГУБА

ЧЕРВЕНИТЕ ЗАГУБИХА ОТ СПАРТАК ПЛЕВЕН С 0:1

пропускане
9 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

ЦСКА загуби с 0:1 първата си контрола от Спартак Плевен, която се игра на стадион "Георги Бенковски" в Тетевен. Двубоят се игра пред около 4 хиляди зрители.

Армейците започнаха по-настоятелно и в 8-ата минута Григор Долапчиев отправи силен удар от 20 метра, но топката излезе в аут. Малко след това капитанът Галчев подаде на Панталеев, който пропусна.

В 25-тата минута плевенчани откриха резултата чрез Стефан Христов. Той получи перфектен извеьдащ пас от Васил Шопов и пусна топката покрай плонжа на ветерана Стоян Колев.

През втората част бяха направени доста промени при червените.В 58-та минута Райчев бе близо да изравни,но вратарят на Спартак улови топката. 2 минути по-късно отборът от Б група можеше да удвои, но Анатоли Господинов майсторски изби шута на Тодоров в корнер.

До края на срещата армейците имаха още положения,но нито едно от тях не затрудни Спартак.По този начин армейците не показаха никакъв прогрес в играта си от миналия сезон. Бяха тромави по терена, като на моменти играчите на Спартак ги превъзхождаха игорово.

През втората част привържениците на тима от София си спретнаха сбиване помежду си,което продължи 2-3 минути. Причина за боя станаха група местни фенове, които видимо бяха прекалили с алкохола и отправиха обидни думи към останалите привърженици на "армейците". Няма сериозно пострадали от сбиването.

Въпреки загубата, феновете на ЦСКА показаха, че не са разочаровани от тима си. След последния съдийски сигнал, те слязоха на терена за да поздравят състава на Христо Янев.

Феновете на "червените" бяха зад отбора си за пореден път. Те го показаха през всичките 90 минути.